Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-11-17

Wywiad z Martą Kochanowską, Projektantką Dywanów w Renomowanej Fabryce Dywanów

DywanyTanio.pl: Dzień dobry, Marto. Dziękujemy, że znalazłaś czas na ten wywiad z nami. Jak zaczęła się Twoja przygoda z projektowaniem dywanów?

Marta Kochanowska: Dzień dobry! Cieszę się, że mogę być tutaj. Moja pasja do projektowania dywanów zaczęła się już w dzieciństwie. Fascynowały mnie wzory i kolory w domu mojej babci. To tam zrodziła się moja chęć tworzenia pięknych i trwałych przedmiotów.

DywanyTanio.pl: Czy możesz opowiedzieć o swoim procesie twórczym? Skąd czerpiesz inspiracje?

Marta Kochanowska: Każdy projekt zaczynam od obserwacji. Inspiruję się naturą, sztuką, a nawet codziennym życiem. Często odwiedzam galerie, spaceruję po parkach, obserwuję ludzi. To wszystko wpływa na moje projekty, nadając im głębię i emocje.

DywanyTanio.pl: Jak ważna jest dla Ciebie kolorystyka w projektowaniu dywanów?

Marta Kochanowska: Kolor jest kluczowy. Nadaje ton całemu projektowi. Wybieram takie, które są modne, ale też odzwierciedlają emocje, które chcę przekazać. Chcę, by moje dywany były nie tylko dekoracją, ale i wyrazem osobowości.

DywanyTanio.pl: Jakie trendy w projektowaniu dywanów zauważyłaś na ten rok?

Marta Kochanowska: Obserwuję powrót do natury. Ludzie preferują dywany z naturalnych, ekologicznych materiałów, z naturą jako inspiracją. Jest też trend na łączenie tradycyjnych technik tkackich z nowoczesnym designem.

DywanyTanio.pl: Czy technologia zmieniła Twój sposób projektowania?

Marta Kochanowska: Tak, znacząco. Dzięki nowoczesnym technologiom, jak cyfrowy druk, mogę eksperymentować z bardziej złożonymi wzorami i kolorami.

DywanyTanio.pl: Jakie materiały preferujesz?

Marta Kochanowska: Uwielbiam naturalne materiały jak wełna czy jedwab. Eksperymentuję też z recyklingowanymi materiałami, co odpowiada na zapotrzebowanie na zrównoważone produkty.

DywanyTanio.pl: Czy masz jakąś wyjątkową historię związaną z projektem?

Marta Kochanowska: Tak. Projektowałam dywan dla biblioteki publicznej, inspirowany książkami. Wzór przypominał otwarte strony książki z cytatem o czytaniu. To połączenie literatury i projektowania było dla mnie wyjątkowe.

DywanyTanio.pl: Jakie rady dałabyś młodym projektantom?

Marta Kochanowska: Najważniejsze są pasja i ciekawość. Obserwuj, czerp inspiracje z różnych źródeł, eksperymentuj. Projektowanie dywanów to połączenie kreatywności z funkcjonalnością.

DywanyTanio.pl: Dziękujemy za inspirujący wywiad, Marto. Czy chciałabyś coś dodać?

Marta Kochanowska: Chciałabym podkreślić, że piękno dywanu leży nie tylko w jego wzorze czy kolorze, ale w historii, którą opowiada. Każdy dywan ma swoją opowieść, a ja mam zaszczyt być jej częścią. Dziękuję za ten wywiad.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 225 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-21
Jestem bardzo zadowolona z dywanu. Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Dostawa sprawna, szybka.
2023-11-16
Towar przyszedł solidzie zapakowany. Dywan bardzo dpifibał się nastoletniej córce. Kurier szybko odpisał na mój sms. Polecam sprzedawcę i firmę kurierską.
pixel